خبر فوری
خانه / مقالات و مطالب

مقالات و مطالب

راه نجات

rahe-nejat

معمولا «فرار» در ذهن ما نشانه ضعف و ناتوانی است و البته غالبا هم همین طور است. * فرار از قبول مسئولیت، * فرار از انجام وظایف شخصی و اجتماعی، * فرار از پذیرش حرف حق، * فرار از میدان جنگ و بسیاری دیگر از فرارها نشانه ناتوانی و کمبود قدرت، آگاهی و مسئولیت پذیری است و همواره توصیه می ... بیشتر بخوانید »

آیا خداوند هر چیزی را که وجود دارد، آفریده است؟

afarinesh

روزی یک استاد دانشگاه تصمیم گرفت تا دانشجویانش را به مبارزه بطلبد. او پرسید: `آیا خداوند هر چیزی را که وجود دارد، آفریده است؟` دانشجویی شجاعانه پاسخ داد: “بله.” استاد پرسید: “هر چیزی را؟” پاسخ دانشجو این بود…: “بله هر چیزی را.” استاد گفت: “در این حالت، خداوند شر را آفریده است. درست است؟ زیرا شر وجود دارد.” برای این ... بیشتر بخوانید »

احادیث بهداشت

behdashti

  احادیث این بخش با توجه به منابع ذکر شده در نرم افزار “جامع الاحادیث نور” بازبینی و به روز شده اند.   حدیث (۱) رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم : إِنَّ اللّه‏َ تَعالى جَمیلٌ یُحِبُّ الجَمالَ، سَخىٌّ یُحِبُّ السَّخاءَ، نَظیفٌ یُحِبُّ النَّظافَهَ؛ خداوند زیباست و زیبایى را دوست دارد، بخشنده است و بخشش را دوست ... بیشتر بخوانید »

درباره اسحاق بن موسی بن جعفر علیهم السلام بیشتر بدانیم

005

اسحاق فرزند موسی بن جعفر علیه السلام است که در کتابها و روایت زیادی از ایشان به بزر گی یاد شده است مادرش ام ولد بوده است. در کتاب ارشاد شیخ صدوق علیه الرحمه آمده الإرشاد : فی حدیث قبول الرضا علیه السلام ولایه العهد وما جرى من المأمون علیه وأمر المأمون بضرب الدراهم وطبع اسم الرضا علیه السلام علیها ... بیشتر بخوانید »

پندهای کوتاه

کشتی گیری که در فینال حاضر نشد؟ داستانک: در دوران جوانى که به ورزش ‍ کشتى مى رفت روزى براى انجام مسابقات به اتفاق هم به سالن رفتیم . مسابقات فینال بود، در میان جمعیت به تماشا نشسته بودم که چند نفر از رقیبان با هم مبارزه کردند. نوبت به عباس رسید. چند بار نام او را براى مبارزه خواندند، ... بیشتر بخوانید »

کلمات قصار علمای اخلاق

کلمات قصار شهید مطهری : گریه برای این است که …   شهید مطهری : گریه برای این است که پرتوی از روح حسین ابن علی (علیه السلام ) در روح ما بتابد اگر اشکی که ما برای او می ریزیم در مسیر هماهنگی روح ما باشد روح ما پرواز کوچکی با روح حسین بکند ذره ای از همّت او ... بیشتر بخوانید »

دستورالعمل های اساتید اخلاق

دستورالعمل های اساتید اخلاق دستور العملهای سلوکی و عرفانی از آیت الله شاه آبادی ره   بسم الله الرحمن الرحیم بدان که تو هستی و نمی میری . بدنست که می میرد ، تو هستی و زنده . حساب کار خودت را بکن که چه تهیه دیده ای برای زندگی آخرت . ببین برای این دو روزه ، که می ... بیشتر بخوانید »

توصیه های ناب اخلاقی

توصیه های ناب اخلاقی از شیخ العرفاء ملاحسینقلی همدانی (رحمه الله علیه) هنوز جوارحت را از معاصی پاک نکرده ای…! اشاره: استاد عارفان قرن معاصر، ملاحسینقلی فرزند رمضان در جزینی همدانی، به سال ۱۲۳۹ متولد شد. حسینعلی، در کوچکی به همراه پدر شبانی می کرد. با پافشاری پدر، برای فراگیری دانش دین، به تهران هجرت کرد. درسهای سطح را نزد ... بیشتر بخوانید »